Košík 0 Kč
Přihlásit / Registrovat
+420 547 230 048

Průmyslové pneumatiky, disky, kolečka

Dodáváme kompletní sortiment, tj. průmyslové pneumatiky vzdušnicové, plnopryžové (superelastické), plnopryžové bandážové (obručové), disky (ráfky), duše, vložky (límce), sněhové řetězy, kola a kolečka pro manipulační techniku a širokou škálu nejrůznějších pracovních strojů.
 

Pneumatiky vzdušnicovéPneumatiky vzdušnicové

  • Jsou pneumatiky s všestranným použitím vhodné pro celou řadu vysokozdvižných vozíků, manipulační techniky, pracovní strojů, zemědělské a jiné techniky. Jejich největší předností je tlumení rázů a vibrací, které se tak nepřenášejí ani na stroj, ani na přepravovaný náklad. Nabízíme dezény vhodné pro různé povrchy (jemné pro práci v halách, hrubé pro práci v terénu). Pneumatiky nabízíme v různých cenových kategoriích podle Vašich skutečných provozních podmínek.

 

Pneumatiky plnopryžové (superelastické)

  • Plně nahrazují vzdušnicové pneumatiky díky svým vlastnostem a pružnosti. Jsou vhodné všude tam, kde existuje riziko rychlého opotřebení pneu, průrazu pneu ostrými předměty (kamenolomy, kovošrot), defektu díky nerovnosti terénu a kde se předpokládá vysoké zatížení pneumatik. Plná kola jsou nutností u vysokozdvižných vozíků s velkými výškami zdvihu, u kterých by hrozilo převrácení vozíku v případě defektu.
  • Plnopryžové pneumatiky svou odolností a výkonem předčí klasické vzdušnicové pneumatiky. Skládají ze třech vrstev. Vnější vrstvou je velmi odolný běhoun s vzorkem zajišťující dlouhou životnost a výborný záběr pneumatiky. Střední vrstvu tvoří jádro pneumatiky s vysokou pružností, které zajišťuje komfort jízdy, tlumí otřesy a redukuje deformační ohřev. Vnitřní vrstva je z velmi pevného materiálu vyztužená ocelovými lanky pro dokonalé obepnutí disku kola.
Plnopryžové pneumatiky se rozlišují podle provedení na dva různé typy podle způsobu montáže (uchycení):
  • Základní provedení – používá se jako přímá náhrada za vzdušnicové pneumatiky. Lze použít původní disk (dělený). Při použití na disk (ráfek) původně určený pro druhý typ plnopryžových pneumatik je nutné zajistit pneumatiku zajišťovacím kruhem (perem).
  • Výrobci označované jako QUICK, SIT, LOC, PLUS, LIMPET, FIX… Je použit upravený disk (ráfek) s prolisem. Pneumatika má na jedné straně výstupek, který zapadne do prolisu a tím zabraňuje sesmeknutí pneumatiky s ráfku. Systém umožňuje rychlejší a snadnější montáž a demontáž.
  • Pro prostory s důrazem na čistotu (potravinářský průmysl apod.) dodáváme pneumatiky i v „nešpinícím“ provedení. Tyto pneumatiky nezanechávají stopy na podlaze. Dodávají se podle druhu výrobce v bílé, žluté nebo šedé barvě. Pro vysokozdvižné vozíky nebo pracovní stroje, u kterých není možné použít plnopryžové (superelastické) pneumatiky, nabízíme jako možnost plnění pneumatik polyuretanovou směsí.
 
Pneumatiky plnopryžové 1Pneumatiky plnopryžové 2Pneumatiky plnopryžové 3

 

Pneumatiky plnopryžové bandážové (obručové)Pneumatiky plnopryžové bandážové

  • Nazývají se také press-on-solid nebo press-on-bands. Jsou velmi stabilní a mají vysokou nosnost. Jsou obvykle tvořeny jednou vrstvou pryže navulkanizované na ocelové obruči (obrázek vlevo). Někdy se používá konstrukce bez ocelové obruče. Tvar je upraven i pro montáž na upravené dělené disky (prostřední obrázek). Rozměry bandážových pneumatik se udávají jednak v milimetrech, jednak v palcích. Jsou dostupné i v nešpinící variantě. Vzhledem k tomu, že se velmi často používají v halách, dodávají se i bez dezénu s hladkých povrchem.
  • Jako součást dodání pneumatik nabízíme kompletní servis tj. dodání pneumatik, výměnu a likvidaci opotřebených pneumatik. Tyto služby jsou nutností hlavně u plnopryžových (superelastických) pneumatik a plnopryžových bandážových pneumatik, při jejichž výměně se bez speciálního vybavení a techniky neobejdete. Naše firma opotřebené pneumatiky demontuje, nalisuje pneumatiky nové (mobilním lisem přímo u Vás) a staré pneumatiky odveze k likvidaci.
 
Pneumatiky plnopryžové bandážové 1Pneumatiky plnopryžové bandážové 2Pneumatiky plnopryžové bandážové 3

 

Disky (ráfky)Disky

  • Dodáváme disky (ráfky) pro vysokozdvižné vozíky, manipulační techniku, stavební stroje, nakladače a zemědělskou techniku. Dodáváme disky pro klasické vzdušnicové pneumatiky i pro plnopryžové (superelastické) pneumatiky se zjednodušenou montáží (provedení QUICK, SIT, LOC, PLUS, LIMPET, FIX…). Nabízíme celou škálu typů a rozměrů disku pro nejrůznější použití. Pro montáž plnopryžových pneumatik základního provedení na disky původně určené pro provedení pneumatik QUICK, SIT, LOC, PLUS, LIMPET, FIX atd. nabízíme zajišťovací pera a kruhy.

 

Kola a kolečkaKola a kladky

  • Používají především u skladové a manipulační techniky jako jsou paletové vozíky, skladové vozíky, retraky, vychystávací vozíky, ručně vedené vozíky atd. Dodáváme kola, obruče a kladky pro téměř všechny typy manipulační techniky v různých rozsazích nosností. Podle provedení nabízíme kola celokovová (hliník, ocel), kovová s pryží nebo celoplastová (PAD – polyamid, PUR – polyuretan, PAD/PUR).
zde můžete poptat/objednat
Druh poptávky
Díl
Druh
Vzdušnicové - rozměr
 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

Máte dotaz či poptávku?
Máte dotaz či poptávku?
 *
 *
 *
 *
 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.