Košík 0 Kč
Přihlásit se
+420 547 230 048

Nabízíme

Znáte tato přídavná zařízení pro vysokozdvižné vozíky?

Vysokozdvižný vozík je možné pomocí jednoduchých zařízení doslova vytunit na všestranný stroj.
 
Přídavná zařízení usnadní práci, jsou jednoduchá na montáž a můžete si vybrat z mnoha jejich variant. Kromě toho pomáhají zvýšit bezpečnost a efektivitu při práci.

Ať už začínáte podnikat v oblasti, kde potřebujete manipulační techniku, zajímá vás rozšíření pro vaši manipulační techniku, a nebo se pouze informujete, rozhodli jsme se vám představit různé druhy přídavných zařízení a jejich použití. Přídavná zařízení jsou zajímavá v tom, že Váš vysokozdvižný vozík bude díky nim univerzální pro použití na nejrůznější práce. A to od zametání ploch, přepravy delších břemen, montáže ve výškách až po odklízení sněhu.

Všechny tyto zařízení vyrábíme sami a  tak, aby se svou kvalitou odlišovaly od konkurence. Aby bylo použití přídavných zařízení vždy bezpečné, musíte zohlednit nosnost vozíku i délku nosných vidlic.

Snhov radlice

Sněhové radlice

Shrnovací radlice je určena k odklízení sněhu především ze zpevněných komunikací nebo otevřených skladových a pomocných ploch. Radlice je tvořena jako svařenec z několika částí. Nasazovací část je přizpůsobena pro nasazení na nosné vidlice vozíku. V zadní části jsou zajišťovací šrouby, které zabraňují sesmeknutí radlice z nosných vidlic.

 V přední nasazovací části shrnovací radlice je hlavní otočný čep, který umožňuje natočení radlice do obou stran v rozsahu max. +/- 30°.  Úhel natočení radlice si nastavujete ručně a je možné nastavit až 5 poloh pomocí zajišťovacího kolíku, který je zabezpečen proti vypadnutí pružnou závlačkou upevněnou na lanku. Nastavitelná je i výška radlice pomocí čepů s hlavicemi na boku radlice.

IMG_2027

Prodloužené vidlice

Tyto vidlice se aplikují jednoduše pojezdem a nasazením nosných vidlí do prodloužených a jejich zajištěním čepem proti vysmeknutí. Znamená to, že si můžete prodloužit nosné vidle až o dvojnásobek jejich délky, tudíž můžete přesouvat delší břemena mnohem snadněji a bezpečněji. Při použití těchto vidlic je důležité zohlednit nosnost vozíku a délku nosných vidlic. Většinou by nosné vidle měly zaplňovat 60 % vidlic prodloužených.

Za zmínku určitě stojí kvalitní technické provedení prodloužených vidlic, které vám pomohou při výběru a vytvoření lepší představy. Prodloužené vidlice mají obdélníkový tvar, zkosenou a zaoblenou přední část vidlic a jsou vyrobeny jako jeden svařenec ocelového plechu. Zajišťovací čep v konzole na zadní části vidlice je osazen pružnou pojistkou, umožňující rychlou montáž a demontáž.

Dále má každý kus značení na typovém štítku a tím zajišťuje odpovědnost za každý vyrobený kus. Každý vyrobený kus je testován technickou zkušebnou a certifikován.

Jeřábové závěsy

Jeřábové závěsy se používají jako náhrada jeřábu pro materiál, který je nutné zvedat v závěsu. Nasazují se na nosné vidle vysokozdvižného vozíku. Zajišťovací šrouby zabraňují sesmeknutí jeřábového závěsu z nosných vidlic.

Nosnost 2 až 20 t, případně podle požadavků zákazníka. V případě zájmu je nutné znát nosnost vozíku a průřez (šířku a tloušťku) nosné vidle vozíku.

IMG_2400

Zametací stroj

Vysokozdvižný vozík lze proměnit i na soukromou uklízečku. Díky zametacímu příslušenství můžete mít čisto na cestách, v hale, či na parkovišti. Dle preferencí si můžete vybrat různé délky kartáčů. 

Hydraulické lopaty

Hydraulická lopata se používá k zajištění bezpečné manipulace se sypkými materiály (písek, štěrk, škvára, piliny, obilí apod.), které jsou uloženy na pevném podkladu. Hydraulická lopata se nasazuje na nosné vidle vysokozdvižného vozíku a je vyrobena jako svařenec z ocelového materiálu.

Skládá se z vlastní lopaty, upravených prodloužených vidlic a hydraulického válce, který slouží k vlastnímu ovládání lopaty. Pohyb lopaty je ovládán hydraulickým rozvaděčem. Prodloužené vidlice jsou zajištěny čepem se zajišťovací závlačkou.

Plosina_montazni-11

Montážní plošina

(Práce ve výškách je někdy problém. Ne vždy je možnost postavit lešení. Právě proto je možné namontovat na vozík koš na přepravu osob s nosností většinou okolo 180 kg. Bezpečnost transportovaných lidí je zvýšena jištěním proti náhodnému sklouznutí.)

Montážní plošina (klec) na vysokozdvižný vozík slouží k bezpečnému zvedání osob pro práci ve výškách například u zateplování domu. Montážní plošina je svařena z ocelových profilů. Záda chrání proti zachycení zvedacím zařízením vozíku.

Dvířka na užší straně zajišťují pohodlné nastupování a jsou zajištěna proti samovolnému otevření. Montážní plošina se nasazuje na nosné vidle vozíku a je také zajištěna proti sesmeknutí. Je vybavena odkládací schránkou např. pro nářadí.

Boční posuvy a boční výsuvné posuvy

Toto zařízení slouží k výsuvu nosiče s nákladem do boku. Hodí se prakticky kdykoliv, usnadní čas i energii. Mezi několik výhod patří:

  • Snadnější manipulace s nákladem.
  • Kratší čas nakládky a vykládky.
  • Nižší spotřeba paliva.
  • Menší opotřebení pneumatik, náprav atd.

 Posunutí o pár centimetrů oceníte i při překládce materiálu na transportní vozíky při přepravě zboží ve skladu i jinde.

Pro montáž traktorového závaží kol

Nově nabízíme také přídavné zařízení pro snazší montáž i demontáž traktorové závaží kol. Pro lepší představu, můžete zhlédnout video při práci.

Jak lze vidět, přídavná zařízení dokážou výrazně rozšířit oblasti použití Vašeho vysokozdvižného vozíku. Usnadňují práci, zvyšují bezpečnost a vysokozdvižný vozík díky nim zastane práci hned několika strojů.

Pokud máte o některé z přídavných zařízení zájem, neváhejte kontaktovat našeho kolegu, který Vám s výběrem na míru právě pro Vás rád pomůže. 
Miroslav Lunda
 
dily@matl-bula.cz
mob.: +420 608 706 776
tel.: +420 547 424 401
 
 
Lubomír Trupl

lubomir.trupl@matl-bula.cz
mob.: +420 777 916 147
tel.: +420 547 424 461
Máte dotaz či poptávku?
Máte dotaz či poptávku?
 *
 *
 *
 *
 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.